Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept (2) - İZMİR

Thanks! Share it with your friends!

You disliked this video. Thanks for the feedback!

Loading...
SEMrush
Added by sriraj2030
7 Views
Ege'nin sakin köyleri tatil için taş evler, çiçekli bahçeler, sıcak aile ortamı ve ev yemeklerini tercih eden yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Kalabalık sahiller, su parkları, yüksek sesli müzik ve açık büfe yiyeceklerden uzak bir tatil anlayışı Ege'nin Salman, Çiftlikköy, Germiyan, Birgi, Kirazlı ve Kapıkırı köylerinde yaygınlaşıyor.
İzmir'in Karaburun ilçesinin uzun yıllar terk edilmiş mahallesi Salman, şimdi internet ve telefondan uzak zaman geçirmek isteyenlere "köy konseptli" tatil imkanı sunuyor.
Salman'da tatilcilerin "bir köy evinde yaşıyormuşçasına" kendi yemeklerini doğal ürünlerle hazırladığı, bahçe işleriyle uğraştığı, keçi sağdığı, internet ve telefon kullanmadığı bir ortam hakim.
Doğayla iç içe yaşamı tercih eden tatilciler, bu köyde iki kişi gecelik konaklama için 500 lira ödüyor. Haber

https://www.haberler.com/ege-turizminde-yeni-trend-koylu-konsept-2-izmir-12332783-haberi/
Category
Trending
Tags
Kuran-ı Kerim, Kıyamet, Felaket, Bodrum, Kuşadası, Moda, Festival, Şirince, Organik Tarım, Çeşme, Alaçatı, Muğla, Yörük, Endemik, Ödemiş, Milas, Çiftlikköy, Karaburun, Kirazlı, Birgi, Çiçekli, Bafa, Aydın, Efes, Sel, Kadın, Türkiye, Müzik, Ege, Foça İlçesi, Turizm, Turizmi, Gezi Parkı, İzmir, Efes Antik Kenti, Otel, Cep Telefonu, Su, Açıklama, Balık, Asker, Hakim, Yöresel Yemek, Resim, Restorasyon, Takvim, Bitki, Yabancı, Zeytinyağı, Bahçe, Köy Hayatı, İnternet, Mehmet Çelik, haber, sondakika haberleri, haberler.com

Post your comment

Sign in or sign up to post comments.

Comments

Be the first to comment